ANA SAYFA HAKKIMIZDA ÖRNEK NOTALAR REFERANSLAR İLETİŞİM

notalayan.com sitesinin kurulma amacı....

Ben de beste yapan bir sanatçı olduğum için bir besteciyle besteleri arasında oluşan duygusal bağı çok iyi bilirim. Yaptığımız besteler adeta çocuklarımız gibi olurlar.

Onları çevremizdeki dostlarımıza, arkadaşlarımıza dinletirken büyük bir heyecan ve mutluluk duyarız. Bir de dinleyenler tarafından beğeniliyorsa, mutluluğumuz misliyle katlanır gider.

Bunun yanında yine de bir eksiklik hisseder besteci. Bu eksiklik, verdiği ürün vücut bulup somutlaşana kadar devam eder. Somutlaşma ise o bestenin en doğru şekilde nota yazısına aktarılması ve  yazıcıdan bir kopyasının çıkarılmasıdır.

İşte bir besteci için en mutlu anlardan birisi, notaya alınmış eserini eline almak ve ona dokunmaktır. Çevremde bestesi olup da notaya aktaracak birilerini arayan ve çoğunlukla da bulamayan birçok kişinin olduğunu gördüm.  

Aklıma, bu durumdaki dostların, bestelerini kolaylıkla göndererek notaya aldırabilecekleri bir site hazırlama fikri geldi. Yani besteci ile notalayan arasında bir köprü. Umuyorum ki “notalayan.com” sitesi büyük bir eksiği kapatacak ve birçok besteci için mutluluk kaynağı olacak.

Artık Türkiye’nin hatta Dünya’nın neresinde olursanız olun bestelerinizi notalayan.com’a göndererek notaya aldırabilirsiniz. Çünkü artık size bir bilgisayar ekranı kadar yakınız.  

Kurucu

GÖKHAN TEMUR

1968 yılında Ankara’da doğdu. İlk, orta ve yükseköğrenimini Ankara’da tamamladı.
Aslen Ardahanlı bir aileden gelen 
Temur müzikle küçük yaşlarda ilgilenmeye başladı.

10 yaşındayken TRT Ankara Radyosu  Çocuk Korosu’na girdi.

Ortaöğreniminden sonra 1985 yılında Gazi Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü’nde okumaya başladı. Aynı yıl TRT Ankara Radyosu THM Gençlik Korusu sınavını kazandı.  Mustafa Özgül, Hikmet Taşhan, Mehmet Özbek ve Sadettin Gürhan’dan halk müziği solfeji, repertuarı ve teorisi dersleri alarak bilgisin pekiştirdi.

1990 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı Şanlıurfa Devlet THM Korosu bünyesinde ses sanatçısı olarak göreve başladı. Türkiye’nin birçok bölgesinde koro elemanı ve solist olarak çeşitli konserlere katıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve başka kurumlarda halk müziği topluluklarının oluşmasına katkıda bulundu, yönetmenliklerini üstlendi.
Farklı tarzlarda birçok bestesi bulunan 
Temur’un eserleri birçok sanatçı tarafından yorumlandı.
Gökhan Temur, özellikle Ardahan’dan olmak üzere birçok derleme yaparak halk müziği arşivine kazandırdı.

Orhan Bahçıvan, S. Murat Kızılateş ile birlikte “Ardahan Türküleri” adlı kitabı yayımladı.

2009 yılından bu yana görevini Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Devlet THM

Korosu’nda sürdürmektedir. 


Fotoğraf Bekir Karadeniz